Kisvárdai Egyesített Óvoda

NYITVATARTÁS


Óvodánk munkanapokon 7 órától 17 óráig fogadja a gyermekeket.

A Kisvárdai Egyesített Óvodában működő inkluzív nevelés bemutatása, intézményi jó gyakorlat

Intézményünk szakmai feladatai között nagy hangsúlyt fektetünk azon kiemelt feladatok megvalósítására, melyek összhangban vannak a központi elvárásokkal és példa értékűen valósulnak meg az intézményben. Intézményi jó gyakorlataink könnyen adaptálhatóak.

A Kisvárdai Egyesített Óvoda valamennyi feladatellátási helyén /1+4 tagintézmény/ igyekszünk példa értékűen megvalósítani a kiemelt figyelmet igénylő gyermekek nevelését. Büszkék vagyunk arra, hogy intézményünk rendelkezik a szükséges személyi és tárgyi feltételekkel, ami nagyban elősegíti fejlesztő munkánkat. Összesen 15 óvodai csoportban 316 gyermekkel foglalkozunk, melyek közül jelenleg 6 SNI-s, 7 BTMN-s, 23 HH, 18 HHH és sok-sok tehetségígéret.

Intézményeink jól felszereltek, korszerű, a gyermeki igényeknek megfelelő játékokkal, tornatermekkel, tornaszobákkal, fejlesztő és só-szobákkal, valamint kültéri füves-pályákkal és 2 Ovi-Sport pályával rendelkezünk

Minden tagintézményben fejlesztő - óvodapedagógusok segítik /differenciáló-fejlesztő, anyanyelvi és beszédfejlesztő, gyermektánc, szakvizsgával, különböző képzettségekkel - zeneovi, gastroots edző, FitBall edző - rendelkező óvodapedagógusok/ a mindennapi munkát. Az SNI-s gyermekek speciális igényeinek az ellátására óraadó gyógypedagógusokat alkalmazunk, akik mentorként is segítik mindennapi munkánkat.

Az intézményvezető koordinálásával egységes szemlélet kialakítására törekszünk, mely elősegíti minden feladatellátási helyen a fejlesztéshez szükséges egyenlő hozzáférést, legyen szó felzárkóztatásról, vagy tehetséggondozásról.

• jógyakorlat megnevezése: Differenciált fejlesztés megvalósítása az óvodai mindennapokban.

• célja: A kiemelt figyelmet igénylő gyermekek sokoldalú, harmonikus fejlődésének elősegítése,

• célcsoport: óvodapedagógusok, tanítók

• intézménytípus: Óvoda

A jógyakorlat alkalmazási területei (pl. a tanuló, gyermek személyiségének fejlesztése, szakmai feladatok, szaktárgyi, tantervi tudás fejlesztése, a tanulás támogatása stb.):

• Az óvodás korú gyermekek személyiségének fejlesztése: a személyiségfejlesztés komplex szemléletén alapuló közép- és hosszú távú fejlesztési tervek kidolgozása és megvalósítása, a pedagógiai problémák felismerése, megoldásuk különböző módozatainak kidolgozása.

• A gyermeki tanulás támogatása: az életkori, az egyéni és a csoportsajátosságoknak megfelelő, aktivitást, differenciálást elősegítő tanulási-tanítási stratégiák, módszerek alkalmazása.

• A pedagógusok szaktárgyi tudásának bővítése, tudásmegosztás: a tanítási stratégiák rugalmas alakítása, összehangolása a tanulási célokkal és differenciálása a gyermekek egyéni képességeinek megfelelően

• A jógyakorlat megosztásának formája:

Igény szerint - előadás, műhelymunka, bemutató foglalkozás

• A jógyakorlat humán erőforrás igénye: 1-1 speciális területen kiemelkedő szakmai kompetenciákkal és elhivatottsággal rendelkező óvodapedagógusok

• eszközigénye: A fejlesztéshez szükséges eszközök, melyek többségében megtalálhatóak a mindennapi óvodai élet során. /fejlesztő játékok, sportágspecifikus eszközök – ovifoci, FitBall, hangszerek, /

• időigénye: A mindennapi óvodai tevékenységeknek megfelelő

 

 


 
Design by Gonda József
Copyright 2010 © Kisvárdai Egyesített Óvoda